בנושא ההפלרה

כמה מלים למי שמתעניין בנושא ההפלרה, או….למען….האמת
איך מנכ"ל משרד הבריאות והמוני עוזריו, בתחילת מאה הנוכחית, מתאמצים לדפוק (זו בטח לא המלה המתאימה, לא מצאתי אחרת היום) את בריאותם של כל יושבי ארץ הקודש.

לשרת הבריאות החדשה עלינו לטובה אין ב"מזימה" יד או רגל או אפילו קצה ציפורן.

… בל נשכח את משרד הבריאות לדורותיו וריסוס ילדים ב DDT, הקרנת גולגלות ילדים, העמסת סטטינים על אוכלוסיה בריאה ועוד ועוד.
הספר על ה"טעויות" של משרד הבריאות יפורסם בשנת 2048, אם אגיע לגיל 100. אם לא אגיע, ימצא מי שיכתוב.
האם באמת משרד הבריאות הוא מכשול לבריאות???

ופרופ` הוכברג טוען שטעויות משרד הבריאות לא נעשות בתום לב אלא בטמטום לב. את המשפט גנבתי מפיו.

וכעת לסיכום הפגישה הגורלית:

אין ספק שלשרת בריאות החדשה יש כושר מנהיגות ויכולת ביצוע גבוהה. עוצמה במעטה מחייך, כמו סבתא טובה, כמו סבתא מרקל או סבתא תאצ`ר ז"ל. אני מהמר עליה, וגם הצעתי עצמי לשמש לה כיועץ. שנה אחת מזמני לטובת עם ישראל.

הנושא המטריד את המשרד הבריאות מעל 10 שנים, הפלרת המים בישראל- כן או לא, עבר בעשור האחרון הרבה דיונים, פגישות, וועדות, פניות לבג"ץ.
משרד הבריאות מאמין בהפלרה, לא מוכן לוותר על הפלואור.
הבג"ץ האחרון בנושא ההפלרה הוגש לאחרונה, ב 2013. כתבתי את אחת מחוות הדעת שהוגשו. ללא כל אגורה בתמורה. פרקליטי משרד הבריאות התחייבו לתת את תגובתם עד תחילת חודש מאי.

אתמול (7.4.2013) בשעת הערב התקבלה במשרדי עמותת "איזון חוזר" בקשה להגיע היום, יום ב`, בשעה 14:000, לפגישה עם גב` יעל גרמן, שרת הבריאות החדשה ועם בכירי משרדה, המנכ"ל, עוזרו, מומחים בתחום רפואת השיניים ומומחה ברפואת ילדים, יועצת משפטית.
בצוות של "איזון חוזר" היה המנכ"ל, מומחה הפלרה ורופא. מהמשרד דרשו נוכחות רופא גם.

את הישיבה ניהלה שרת הבריאות בנועם הליכות.
בחיוך מקסים היא בקשה שהמָקְרֶן לא יופעל. אין היא מעוניינת במצגות, אלא בהרצאה מפי בעלי העניין.

בתחילה הוצגו יתרונות ההפלרה ע"י בכירי המשרד ומומחים ברפואת שיניים. הוצגו מאמרים מרחבי העולם ומישראל, מחקרים שציינו כי ההפלרה צמצמה את שכיחות מחלת העששת בצורה דרמטית.
היה ברור כי שרת הבריאות, גב` גרמן, התכוננה בצורה רצינית לישיבה. היא הכירה את כל העבודות שנעשו קודם בואה במסגרת המשרד עליו היא ממונה היום.
בשאלותיה, תוך ירידה לפרטים הקטנים, נִתן היה לראות כי אין היא משתכנעת מה"הצלחות" שהציגו מומחי המשנן, השן וההפלרה, אנשי משרד הבריאות.

לאחר כשעה ורבע של הצגת בכירי משרד הבריאות, נתנה זכות הדיבור לנציגת "אדם טבע ודין" שבקשה מהשרה, שהתקנות שלהם יאושרו כמות שהם – למעשה בבקשה זו, הם מאפשרים למשרד הבריאות להמשיך להפליר במשך שנה נוספת.
בהמשך נציגת אט"ד הסבירה יפה למה הפלרה מסוכנת לבריאות הציבור, ושוב באותה נשימה סיימה את דבריה בחשיבות החתימה על התקנות והצורך שהשרה תחתום בהקדם.

מנכ"ל עמותת "איזון חוזר" הציג בקצרה את ההיסטוריה של מאבק העמותה כנגד ההפלרה.
מומחה ההפלרה מטעם עמותה, הציג את עבודת המחקר שלו על סוגי הפלואור, על המחקרים חובקי עולם בנושא העששת, על ביטול ההפלרה בכל אירופה, על ביטול ההפלרה בערים רבות בארה"ב, בקנדה ובאוסטרליה.
רופא מטעם העמותה ציין כי הפלואור, בדומה לעופרת, לקדיום ולאורניום, אינו יסוד הנחוץ לקיומם של היונקים. בסקירה קצרה הוא הבהיר את הקשר בין הפלואור לבין שכיחות הפגיעה בבלוטת התריס (רבע מיליון חולות בישראל סובלות מתת פעילות הבלוטה וקרוב לוודאי עוד חצי מיליון הסובלים מפגיעה זו שלא אובחנו עדיין).
הוצג הקשר בין הפלואור לבין פגיעה במערכת העצבים, בעצמות, בכליות, בחולי סוכרת, הקשר לעליה בשכיחות חולי סרטן.

מנכ"ל משרד הבריאות סיכם בצורה ממצה את האופציות העומדות בפני המשרד, על מנת לצמצם את הנזקים שמקורם בפלואור.

שרת הבריאות הודתה לכל המשתתפים בדיון והבטיחה לפעול בנושא.

אין ספק שיש לנו שרת בריאות בעלת שיעור קומה, שרה שהיא גם אימא וגם סבתא, אך בייחוד אישה רגישה. יכולת הניתוח שלה הבהירה לכול הנוכחים שאין צורך להיות כלכלן כדי להיות שר אוצר או למען הדיוק, אין צורך להיות רופא כדי לנהל את משרד הבריאות.
בפני שרת הבריאות עומד אתגר אדיר. פחות חולים, עם בריא יותר, רפואה מונעת.

אם המלים שלי נשמעות מחמיאות, אני מאמין במלים אלו. לכל קורא באתר שלי מובן כי מעולם לא ליקקתי תחת, הגם שבהתמחותי כפרוקטולוג, הייתי ב"עמדת זינוק" טובה.

—-

חזרתי הביתה מאותה ישיבה רבת משתתפים וישבתי לכתוב מכתב לשרת הבריאות, מעין סיכום דעתי האישית.
המכתב נשלח לבוס שלי, יעקב גורמן, בעלה של שירי, אבא לארבעה ילדים מקסימים באמת, ה"אבא" של עמותת "איזון חוזר", בתקווה שהוא יעביר אותו לשרת הבריאות.
אם לא יעביר והוא הרי הבוס, ואני ת"פ שלו, האתר שלי מאפשר לי להעביר לעיניכם את מה שאני חושב.
אני בטוח שבין הקוראים יימצא אחד או אחד וחצי שיסכימו איתי.

אביב רפואי בפתח, קוראים יקרים. תנו לשמש לעלות.

שרת הבריאות כינתה את יעקוב גורמן "רדיקל חופשי". אני מסכים איתה. ללא רדיקלים חופשיים אין קיום לחיים. ירמיהו הנביא היה סופר רדיקל חופשי, גם ד"ר זמלוויס, שדרש לרחוץ ידיים. הבעיה היא עודפים של אנטי רדיקלים חופשיים. הבעיה היא שבמשרד הבריאות יושבים המון אנטי אוקסידנטים. מרוב ריבוי נוגדי חמצון אין חיים. משרד הבריאות זקוק לריאורגניזציה, לסילוק די הרבה מבנים גריאטרים. נחוצה חברה ביקורת חיצונית שתקבע מי חיוני, מי מיותר ומי מכשיל קדמה.
זהו. במלים אלו קצת הוצאתי קיטור, כי עודף גזים עלול לגרום לפיצוץ. גם של מיכל נירוסטה של קטר ישן, שעמד בתחנה והעלה עשן.

שלושה "חוצנים", "רדיקלים חופשיים", הוזמנו ע"י שרת הבריאות החדשה.
מטרתם היחידה של השלושה- להגן על בריאות העם. ללא כל מטרת רווח. מתוך אמונה כי בפתח אכן האביב הרפואי. מטרתם- להפסיק את ההפלרה.
הפלואור הוא הלוגן. רעיל. רעיל ביותר. לא נחוץ כלל לגוף האנושי. הוא מופיע בטבלה המחזורית של מנדלייב, ממש כמו שהוא נמצא בקליפת כדור הארץ, באדמה עליה כל היצורים חיים. גם עופרת נמצאת בטבלה המחזורית, גם קדמיום, גם ארסן, גם אורניום. בטבלה ובאדמה.
אם הפלואור רעיל, מדוע משרד הבריאות טורח להחדיר אותו לתוך מי השתייה שלנו?

עששת, זעקו זקני משרד הבריאות. מסיבוכי עששת פעם אפילו ילד אחד מת. למען האמת, איש מהזקנים באותה הישיבה לא הראה הוכחה רפואית כי הוא אכן מת מעששת. רק ילד אחד מת מעששת בכל תולדות האנושות הרפואית המודפסת?
אין צל של ספק שהפלואור יסולק מהמים שלנו. זו רק שאלה של כמה מקלות יונחו בגלגלי הקדמה, האביב הרפואי, ע"י אותם זקני משרד הבריאות. כמה ימים או שבועות או חודשים יחלפו עד שהפרק המביש הזה בתולדות טעויות משרד הבריאות, יסתיים.

הפלואור הוא הלוגן. היוד הוא הלוגן. משפחה אחת. הם מתחרים על הקולטנים שבבלוטת התריס. למי יש עוצמת משיכה, אָפיניות, חזקה יותר? לקטן יותר, למהיר יותר, לבעל מעט מעטפות אלקטרוניות (הפלואור) או לגדול יותר, לכבד יותר, לאיטי מאד, בעל המון מעטפות אלקטרוניות (היוד)?
ברור שהפלואור ינצח. הוא קטן ומהיר ועוצמתי, ומנסה לתפוס כל קולטן בבלוטת התריס. מה עוד שבארץ ישראל יש מחסור חמור ביוד. מנכ"ל משרד הבריאות לא טרח לכתוב לי שהנושא מזיז לו. וגם- יש מחסור חמור במגנזיום. מחסור חמור בוויטמין D . אבל, עודף נוראי בסוכרים.

איש במשרד הבריאות הישראלי מעולם לא שאל ולכן גם לא הוקמה אפילו וועדה בודקת, מדוע יש בישראל רבע מיליון חולות מוכחות הסובלות מתת פעילות בלוטת התריס, ומטופלות, בהצלחה או לא. לא זו בלבד, אין צל של ספק שיש בישראל לפחות עוד חצי מיליון, אם לא מיליון, הסובלות מתת פעילות שלא אובחנה עדיין וכאלו המפתחות ברגעים אלו את המחלה. לפי כל הגדרה רבע מיליון חולות זו מגיפה. זו מכה. זו הוצאה כספית אדירה. והזקנים בקומה הגבוהה של משרד הבריאות מזמרים על עששת!
התשובה נורא פשוטה: סיבה ממשית לתת פעילות הבלוטה הוא הפלואור!! (לא לשכוח, גם הכלור שבמים. אותה משפחת ההלוגנים). אגב. אנחנו, ולא משרד הבריאות, משלמים עבור אותה הפלרה שלא בקשנו.

איש במשרד הבריאות הישראלי מעולם לא שאל ולכן גם לא הוקמה וועדה בודקת מדוע כל כך הרבה ילדים בישראל סובלים מפגיעה במחשב האנושי, במוח, פגיעה שיש לה המון הגדרות בעלות שמות משכנעים כולל צליל לועזי.
לא נחוצים עשרות מאמרים "מטעם" אלא מחקר אחד מעולה, ויש כזה- הפלואור פוגע במוח. הוא חודר את המחסום הקיים כנגד מולקולות גדולות. הוא מייצר רדיקלים חופשיים. הוא פוגע בשומן במוח. הוא הורס ממברנות, תאים, אקסונים שהם מובילי מידע. הוא פוגע במנת משכל, באינטליגנציה. הוא, הפלואור, תורם לתופעת ילדים שהם שבר כלי.
על נזקי החיסונים כתבתי באתר שלי. אל דאגה. רוב החיסונים יבוטלו. נגמור עם הפלואור.

הפלואור הוא רעל. נקודה. הוא חודר לשן ומקשיח אותה. עץ זקוק לגמישות כדי לעמוד ברוח. שן זקוקה לגמישות מסוימת. הפלואור מקשיח. אז אולי אין עששת, אך אובדן שיניים שמתפרקות פורח ועמו פורחת תעשיית השתלת שיניים.
הפלואור מקשיח את העצם. אז היא נשברת. יש לשברים ניתוחים נפלאים. החלפת פרק ירך. מתכת אל- חלד. אך השברים הם תחלואה ותמותה והוצאה כלכלית אדירה. חמישית מהנשים ששברו את פרק ירך ייקברו תוך שנה! אל תגידו שלא ידעתם? מנכ"ל משרד הבריאות בטח כתב ב"חוזר ושב".
הפלואור קשור לסרטן העצם. Osteosarcoma. לא חראם? לא כואב הלב? לא נשבר הלב?

הפלואור פוגע בקשישים, בחולי סוכרת, בחולי דיאליזה.
הוא פוגע בבריאות. מעודד נזק לריאה. מעודד שכיחות סרטן.
הוא הופך אוכלוסיה קצת בריאה לקצת יותר, או הרבה יותר, חולה.
ואז, אחרי שדפקו לנו את הבריאות, נחוץ כוח אדם שיתקן נזקים שנגרמו. ואז נחוצים יותר רופאים ואחיות ועובדי מעבדה ומיטות ובתי חולים. הבנתם, ברוך?

תפקידו של משרד הבריאות להילחם למען בריאות העם, ולא למען שימור משרות אנשים שכל עולמם- עששת.
מברשת שיניים וחינוך להיגיינת פה לילדים בגן- אלו הכלים הנכונים להלחם בעששת.
הספר "בקטוס וקריוס" כמתנת משרד הבריאות לכל ילד בישראל הם הכלי למאבק למען בריאות השן. ילדינו נבונים דיים.

אני יודע שהיום בוא יבוא. הפלואור יסולק. גם ה- DDT סולק. גם הקרנת ראשים הופסקה. על טמטום רפואי משלם האזרח, שאין לו מגן.

זו הסיבה ששלושת ה"חוצנים", שלושת ה"רדיקלים החופשיים" בזבזו את זמנם וישבו שם בירושלים, עם זקני משרד הבריאות.
שרת הבריאות החדשה רצתה לשמוע. לא לראות מצגות.
אני יודע שהיא הבינה. אני מאמין שיהיה לה העוז לחתוך.

ד"`ר אריה אבני. 10 באפריל 2013

אהבתם את המאמר? שתפו לחברים

דילוג לתוכן