תסמונת נפרוטית….

קוראים לה שושנה. היא התקשרה אלי היום. בגלל הבן שלה, הקטן, שהוא הבעיה הגדולה. לבן נוסף שלה יש בעיה שהיא בהרבה יותר קטנה. שושנה היא בחורה חרדית, שטוענת שהיא מאמינה באלוקים. וגם מאמינה ברופאים. כך שנוצר מצב אבסורדי. אלוקים דורש שנאמין בו ולא באחר.
ולמה אני זועם על דו- אמונה זו?
כי לבן הקטן שלה מצאו תסמונת נפרוטית. זה משהו כזה שבפיפי יש חלבון. בסך הכול דליפה קטנה אבל היא מצביעה שהפילטרציה, הסינון בכליה, פגום, ומשהו או מישהו דפק לקטן את המערכת, שברא מי שכדאי להשליך יהב רק עליו.
ואיך האמא גילתה בעצמה שיש בעיה?הילד שהיא אוהבת (אני מניח שהיא אכן אוהבת אותו בגלל שקראתי על רגשי אימהות ומה אישה יכולה, עשויה, עלולה לעשות למען יוצא רחמה) נהיה קצת בצקתי ואז רופא המשפחה שלח לו בדיקות דם ושתן. רופא משפחה הוא אחד שיודע קצת על המון דברים כך שאם מכפילים את הקצת בהמון נהיה עוד יותר קצת מההמון, אם אני לא טועה. ואז, בגלל הממצא בשתן, רופא המשפחה שלח את שושנה ואת ה"זעיר עדיין" לנפרולוג. נפרולוג הוא אחד שיודע המון על נורא קצת, ואם מכפילים את ההמון בקצת אז שוב יש המון פחות מאשר ההמון הראשוני, וזה שוב די עגום אם חושבים מה הוא בכלל, אותו הנפרולוג, מבין ברפואה.
הנפרולוג כל כך נתקע בנפרון, שהיא היחידה הבסיסית לסינון ולמען האמת הנפרולוג נקרא על שם אותו הנפרון ועוד צירפו לו "לוג" שזה יעני הוא חושב.
ומה עושה נפרולוג זוטר או בכיר או הכי שנוסע לכול כינוס נפרולוגי?
טעיתם!
הוא בחיים לא ינסה לחשוב מי פוגע בכליה, בנפרון. כי איש לא לימד אותו לחשוב בכיוון.
מה שלימד הנפרולוג הבכיר את המתמחה הצעיר זה לרשום רצפט, שזה נייר לא גדול עם תאריך וחתימה למטה ובלמעלה את שמו של החולה ובאמצע את מה שמייצרים בבית חרושת לכימיקלים, שיעשה משהו שהמשהו שמזייף פתאום ייראה בסדר ומה יהיה עוד שבועות או חודשים זה לא מעניין איש.
כמו שלי ברור, כי הנפרולוג הבכיר הוא לא הצלוחית של ספלון התה שלי, שהכליה של הזעיר הייתה אחלה. ביום ההולדת הממשי הכליות שלו לא דלפו.  פתאום משהו עויין חדר לגוף הילד. משהו שפגע בממברנות של אלפי הנפרונים, והחלבון שהסתנן לצינורות הניקוז לא יכול היה להיספג וזרם לשתן.
שאלתי את שושנה אם קראה את "שוטי החלב". היא אמרה שלא. האם יש לכם חלב במקרר אז היא אמרה שכן.
אז אמרתי לה שתעשה בדיקות מסויימות ותתקשר אלי כשהן יהיו מוכנות, כדי לקבוע תור במרפאתי. אבל אם היא לא תסלק את כל מוצרי החלב מהמקרר עכשיו ומיד, שלא תתקשר אלי יותר.
בלי בכלל להתעמק אני יודע שה shit הכי גדול מבחינת אפשרות פגיעה וחיסול ממוקד זה חלב ומוצריו, וקצת פחות גם הגלוטן.
בערב, כשחזרתי הביתה, רשמתי בגוגל nephrotic syndrome וגם milk  וזה מה שמצאתי בשורה הראשונה:
Hi everyone, I feel compelled to write to you regarding nephrotic syndrome.
I was diagnosed with minimal change NS about 2 years ago. I relapsed several times and was so worried about my future, being on steroids for the rest of my life, frequent relapses etc.
After reading this website and many others, I started a gluten, dairy and egg free diet. Since doing so I have stopped leaking protein and all my bloods are now completely normal, (my high cholesterol has even reduced!) for the first time in over 2 years.
It might be worth making these changes in your diet for anyone suffering from this disease. It has made such a fundamental difference to my life. I feel so much healthier and I have gone months with no protein leakage and no symptoms. I have kept numerous diet diaries and I can monitor a direct correlation between any of the above food and protein leakage, there really is a connection, for me at least. I hope this helps!! 🙂
אני מניח שאין קורא שאינו מבין אנגלית.
אך למי שלא מסתדר עם שפת הממלכה המנדטורית אז בקיצור.
בחור עם אותה תסמונת, שקיבל סטרואידים מהנפרולוג באי שם, הבין מה שאף נפרולוג לא מבין, שכדאי לחפש אטיולוגיה.
הבחור הפסיק מוצרי חלב וגלוטן וביצה, ובאלוהים, המחלה, התסמונת, הדליפה הכלייתית, פסקה.
אם שושנה תרצה לבוא- אשמח.
אבל אם תקרא הכתוב ולא תבוא, לפחות שתכתוב לי מה קרה. החלב עושה סטרפטוקוקים ואלו עושים תסמונת נפרוטית גם.
מה שלא יהיה, סלקו את הזבל הזה.
בתי חולים קורסים בטעות. בגלל תזונה לא הולמת חיים.
אני מאמין באלוקים.

אהבתם את המאמר? שתפו לחברים

דילוג לתוכן